Генеральний план міста Тернополя – затверджено!

10 серпня сесія міської ради затвердила Генеральний план м. Тернополя – концептуальний документ, який визначає основні напрямки розвитку інфраструктури усіх сфер життя громади на найближчі 20 років.

 

Робота над підготовкою Генплану розпочалась наприкінці 2007 р., коли було укладено договір із Київським державним інститутом «ДІПРОМІСТО» про розробку проекту.

Новий Генплан погоджено відповідними державними органами, експлуатуючими та інспектуючими організаціями, Міністерством регіонального розвитку та будівництва України, проведено його державну експертизу, громадські обговорення та слухання, погоджено узгоджувальною комісією, а останнім етапом стало затвердження сесією міської ради.

В основі територіального розвитку Тернополя є ідея розвитку міських структур у Західному і Північно-Західному напрямках (східний напрямок уже вичерпав свій потенціал по вільних територіях та інженерно-транспортному обслуговуванню).

Новим є те, що Генпланом 2010 року передбачено земельні ділянки під садибну та котеджну забудову. У центрі міста виділено історико-архітектурну зону, що унеможливлює зведення висотних будинків. Також тут заплановано реконструкцію садибної забудови та винесення промислово-комунальних об’єктів.

Даний документ передбачає вирішення транспортних питань, зокрема, буде облаштовано транспортні розв’язки у місцях інтенсивного руху. Наприклад, для сполучення чисельного житлового мікрорайону «Дружба» зі «Східним» масивом планується побудувати новий міст через р. Серет з виходом до вул. Бродівської.

Розрахунковий період дії нового Генерального плану м. Тернополя - до 2030 року.

Назад