Леся Колінець: «Наше завдання – забезпечити розвиток області!»

Леся Колінець – одна з тих жінок, котрі все прагнуть робити на „відмінно”. Вона – чудова матуся, прекрасна дружина, професійний викладач, громадська активістка. І кожне з цих покликань приносить їй справжнє задоволення та натхнення. «Це дуже важливо, коли людина займається тим, що їй до душі,- запевняє жінка. - Тоді вона все встигає і все у неї виходить. У цьому переконалася на власному досвіді». 

Вона не бажає зупинятися на досягнутому, натомість прагне поділитися своїми знаннями та досвідом, аби зробити Тернопіль успішним та процвітаючим містом з відкритою владою і європейським мисленням. Саме тому балотується кандидатом у депутати до Тернопільської обласної ради. 

 

- Лесю, ви дуже рано зайнялися громадською та політичною діяльністю. Що спонукало вас до цього?

 

- Політикою почала цікавитися ще у школі, в класі шостому чи сьомому. На уроках історії ми часто обговорювали політичні події. Також на формування моїх громадянських поглядів вплинули батьки. Вони завжди брали мене з собою на різноманітні патріотичні заходи, мітинги. Пригадую, яке піднесення відчувала, коли бачила головний майдан міста, вщерть заповнений патріотично налаштованими людьми, національні прапори, символіку. Мені теж хотілося чимось прислужитися місту, громаді та й, зрештою, Україні. Я хотіла впливати на події, а не просто сидіти і чекати, що хтось прийде і щось за нас зробить. 

Ще будучи студенткою, я вступила до лав Молодого Руху, згодом його очолила. Ми гуртували патріотичну молодь з усієї області, проводили найрізноманітніші навчальні семінари та тренінги, розвивали у них лідерські якості.  

– А зараз займаєтеся громадською роботою?

- Так. З 2011р. очолюю громадську організацію «Фонд соціально-економічних ініціатив». Нам вдалося зреалізувати проекти, спрямовані на поширення ідеї європейської інтеграції України, вирішення актуальних проблем Тернополя, підвищення фінансової грамотності населення, протидії поширення шкідливих звичок серед підлітків, зокрема, ігроманії тощо.  З 2014р. задіяна в роботі ГО «Об’єднання «Самопоміч» у Тернопільській області. Відповідальна за проекти «Тренінговий центр» та «Прозорий бюджет». Переконана, що ця робота є корисною для людей. Попереду ще дуже багато важливих справ на благо громади і я братиму у них активну участь.

- Як вважаєте, чим ви можете бути корисною для громади?

- Для себе я визначила три основні пріоритети: сприяння максимальній прозорості використання бюджету громади, створення належних умов для залучення іноземних інвесторів, а також використання наукового потенціалу області для прискорення економічного розвитку регіону. І, головне, я та мої колеги знаємо, як це зробити.

– Які ви бачите гострі проблеми в  місті?

На жаль, за останні 5 років у Тернополі так і не відбулося соціального та економічного розвитку міста, а весь цей період можна назвати часом невикористаних можливостей.

Десятки гектарів земель передано комунальним підприємствам без аукціонів чи конкурсів, а потім, на підставі простої інвестиційної угоди, - приватним фірмам для будівництва багатоповерхівок і торгових комплексів.

Будівельні скандали не вщухають у Тернополі вподовж багатьох років. Чого варте лише фактичне руйнування краси Привокзального майдану незрозумілим торговим комплексом. Окрім того, реальні втрати бюджету просто колосальні, хоча ці кошти могли б бути спрямовані на розвиток міста. 

Однією з важливих проблем для жителів нашого мікрорайону є вирішення питання гаражного кооперативу «Аляска-Авто», членом якого я є також. Спільними зусиллями вдалося зупинити передачу цих земель КП «Тернопільбудінвестзамовник», що означало фактичне знесення гаражів і забудову території. Зараз же необхідно відстояти право людей на ці гаражі перед обласною владою. Я максимально допомагала у цій справі і надалі буду працювати над цим у обласній раді.

- Ви балотуєтеся кандидатом у депутати безпосередньо по Тернополю. Що, на вашу думку, потрібно змінити,  аби він став містом, у якому хочеться жити?

- Ми маємо створити передумови для залучення інвесторів, які б допомогли налагодити виробництво. Адже у місті практично не залишилося підприємств, які працювали б на повну потужність і забезпечували його соціально-економічний розвиток, створювали нові робочі місця. Виживати наразі вдається лише за рахунок малого і середнього бізнесу, який сьогодні також переживає значні труднощі у зв’язку із загальною економічною кризою. Сьогодні нам треба всіляко підтримувати підприємництво і створювати максимально комфортні умови для його розвитку.

І, що не менш важливо, ми повинні зробити владу більш відкритою. Громада неодмінно повинна брати участь в обговоренні та прийнятті важливих рішень, що стосуються життєдіяльності міста чи області, а також слідкувати за тим, аби бюджети міста  та області формувалися і розподілялися максимально прозоро.

Тернопіль – надзвичайно красиве місто. Це робить його особливо привабливим для туристів. Аби розвивати туризм і за рахунок цього поповнювати міську казну, нам ще треба багато попрацювати над створенням відповідної інфраструктури. До цього часу місцева влада не зробила відчутних кроків для поліпшення ситуації. Ми ж не просто декларуємо, а маємо наміри хоча б зрушити справу з мертвої точки, адже двох років замало, щоб досягти бажаних результатів.

На моє переконання, у нас є три точки зростання: ІТ-галузь, наукова сфера і туризм. На цьому й треба зосередитися всім, хто представлятиме нову владу. Ми маємо розуміти, що лише комплексний розвиток міста і області дозволить досягти належного соціально-економічного рівня.

- Який особистий досвід і професійні якості ви використали б для розвитку рідного міста?

- Маю досвід роботи у різних сферах: економічній, громадській, політичній, фінансовій та освітній.  Займалася реалізацією соціальних проектів і роботою з молоддю. Маю досвід депутатської роботи, адже свого часу була депутатом Тернопільської міської ради, членом постійної комісії з питань планування, бюджету та фінансів. Вдалося вирішити ряд наболілих проблем, з якими зверталися люди. Усе, що від мене залежало, намагалася робити по максимуму.

Звичайно, невирішених проблем є ще досить багато, отож настав час переходити  до конкретних справ. Особисто для мене депутатство в обласній раді – це можливість попрацювати на користь міста та людей. Ми просто зобов’язані забезпечити економічний розвиток області, бо це - запорука нашого добробуту!