Така близька і така далека Європа

Вже більше року активно крокуємо в Європу і з подивом бачимо, що стоїмо на місці. Безвізового режиму немає. Угода про асоціацію в економічній частині почне діяти з  1 січня 2016р., і то, зараз знову активно починають говорити про перенесення цього строку.

Європейський Союз, фактично, не робить нам кроків назустріч, або робить зовсім незначні. Так, останній Ризький саміт був, фактично, провальним для України:

 

·         не було надано такого необхідного і довгоочікуваного безвізового режиму для України;

·         у підсумковій декларації не згадується про військову агресію Росії – як ніби її і нема;

·         не сказано про можливу військову підтримку з боку ЄС.

Турбує також , що у цей важкий час ЄС ще й знімає санкції з одіозних фігур попередньої влади, розморожуючи їх активи, тобто вкрадені в українців кошти.

Довгоочікуване зростання експорту в ЄС було дуже короткострокове, і вже за  перший квартал 2015р. експорт склав лише 2/3 в порівнянні з І кв. 2014р. Експортні квоти України до ЄС в аграрному секторі  швидко вичерпались. Торгівля зупиняється.

 

Складається враження, що дійсно Європа стає байдужою до нас і наших проблем, неусвідомлюючи всю загрозу для себе. Тому не варто переоцінювати значення допомоги ззовні, а розраховувати  лише на себе.