Проект «Обличчя Тернополя» - Леся Колінець

«Погляд» започаткував проект «Обличчя Тернополя». Ми розповідаємо про людей, які живуть у файному місті, про їх життя та мрії.

Знайомтеся  – Леся Колінець

Народилася у м.Самборі Львівської області у родині вчителів. Згодом сім`я переїхала до Тернополя.

Намагаюся поєднувати наукову, громадську та політичну діяльність. Політикою почала цікавитися ще у школі, в класі шостому чи сьомому. На уроках історії ми часто обговорювали політичні події. Також на формування моїх громадянських поглядів вплинули батьки. У 1990-1991 роках батьки постійно брали мене на мітинги.  Пригадую, яке піднесення відчувала, коли бачила головний майдан міста, вщерть заповнений патріотично налаштованими людьми, національні прапори, символіку. Мені теж хотілося чимось прислужитися місту, громаді та й, зрештою, Україні. Тому  ще студенткою вступила до лав Народного Руху, а згодом очолила громадську організацію “Фонд соціально-економічних ініціатив”, щоб реалізовувати соціально-спрямовані проекти.

 

Мене також  завжди цікавила економіка, економічні відносини в країні. Захистила дисертацію присвячену проблемам стимулювання експорту та залучення іноземних інвестицій. Працюю доцентом кафедри міжнародної економіки ТНЕУ. Я є прихильником такої думки, що наука не повинна працювати заради науки. Необхідно інтегрувати науку і владу. Наукові розробки наших талановитих вчених повинні втілюватися в життя за сприяння органів влади. Тому я й намагаюся працювати на стику двох сфер: економіки та політики.

Дуже полюбляю читати.  Ще в юності перечитала багато класиків. Маю велику домашню бібліотеку.

Також люблю подорожувати. Коли ще була студенткою, об’їздила чимало країн. Цікаво знайомитися з новою культурою, вивчати традиції, відвідувати історичні пам’ятки. Недаремно є японська приказка: “Подорожі вчать”. Це дійсно так. З кожною поїздкою трохи по-іншому починаєш сприймати світ.

Боюсь негараздів, пов’язаних з дитиною.

Як кажуть, мрії, які збуваються, – це не мрії, а плани. Тому я планую докласти максимум зусиль, щоб зробити Тернопіль затишним європейським містом, культурно-освітнім центром Західної України, містом з високою якістю життя, сприятливими можливостями для бізнесу, інвестицій та привабливим для гостей.

Тернопіль люблю за затишок, спокій та розміреність життя.

Тернополянам хочу побажати достатку, злагоди та віри.

Погляд