Обережно! Фінансові піраміди поруч!

Чи вірити Ви, що, вклавши в компанію 100 дол. США, через рік можна отримати 28 тис. 147 дол. США, в день – 352 дол.? Просто неймовірно – 60% в місяць!!! Чи знаєте Ви бізнес, який дає таку дохідність? Я – ні! А от засновники «МММ» гарантують своїм вкладникам неймовірні прибутки! Це ж просто ідилія – вклав гроші, нічого не робиш і через рік забираєш величезну суму. Насправді такого не буває. Можливо, один раз людині пощастить, і їй виплатять обіцяні гроші, але це лише задля реклами і розширення мережі. Зрештою, схема тут проста  - це фінансова піраміда: вкладникам обіцяють фантастичні дивіденди, але отриманих від людей коштів не вкладають у проекти, а лише використовують для виплати попереднім вкладникам. Люди ж, які уже переконались у вигідності таких операцій, вкладають їх повторно, та ще й  рекомендують іншим. Отож, коли кількість “вкладників” набирає солідних розмірів, фірма розпадається, а власник, як правило, зникає з усіма грішми.

 

 

Цієї схеми в «МММ» не заперечують. Вони відкрито розмістили її на своєму сайті; не приховують, що ніякої інвестиційної діяльності не ведуть.

«МММ» не єдина компанія, яка діє за цим принципом. Поширеними в мережі Інтернет є так звані «хайпи» (High Yield Income Programs) - високодохідні інвестиційні програми, кожна з яких має свої програми вкладів, обіцяють високу дохідність, і, як показує практика, термін їхнього існування дуже короткий.

Чому ж люди вкладають туди кошти? Відповідь проста – хочуть швидко отримати великі гроші та наївно думають, що вони опиняться на початку побудови піраміди і зможуть повернути свої гроші! Що ж, можливо, комусь і пощастить… Але більшість знову опиниться біля розбитого корита і вимагатиме від уряду повернути їхні гроші…

Лякає те, що сітка «МММ» швидко поширюється і вже накриває Тернопільщину. Про це свідчить активне рекламування: появилася інформація про білл борди, відкрито місцевий сайт, появляються замітки на сайтах тернопільських ЗМІ.

Шановні тернополяни! Не вкладайте свої кошти у компанії, які мають ознаки  фінансової піраміди. Тобто:

  • обіцяють надзвичайно високу дохідність, вищу від середньої на ринку;
  • не мають ліцензії на здійснення діяльності з залучення коштів населення;
  • відсутня інформація про фінансове становище компанії;
  • виплата грошових коштів старим вкладникам відбувається за рахунок нових вкладників;
  • відсутні власні основні засоби та інші активи;
  • йде масована реклама у ЗМІ, у Інтернеті;
  • відсутнє точне визначення діяльності компанії.

Є багато інших можливостей для безпечного, легального, хоча й менш прибуткового інвестування!

 

Леся Колінець,   голова ТОГО «Фонд соціально-економічних ініціатив».