Леся Колінець: «Наш фонд сприятиме розвитку усіх сфер життя»

Серед величезної кількості громадських організацій, зареєстрованих на території Тернопілля, «Фонд соціально-економічних ініціатив» займає особливе місце. Хоча ідея створення організації, яка б активно впливала на активізацію економічних та соціальних процесів у житті області, виникла уже давно, її практична реалізація розпочалася саме тоді, коли чітко були сформовані стратегія, завдання та напрямки діяльності. Детальніше про це наша розмова з лідером новоствореного об’єднання - головою ТОГО «Фонд соціально-економічних ініціатив», кандидатом економічних наук, доцентом кафедри міжнародної економіки ТНЕУ, депутатом Тернопільської міської ради 2006 – 2010 рр. Лесею Колінець.

 


- Лесю, чому саме Фонд соціально-економічних ініціатив? 
- Почну із суті самого слова «ініціатива». Це власне, коли людина робить саме те, що потрібно, хоч її про це ніхто не просив. Ми ставимо перед собою завдання допомогти самоорганізуватися нашим громадянам, сприяти поширенню та втіленню їхніх прогресивних ідей та ініціатив в усіх сферах міського життя. Адже є дуже багато цікавих пропозицій та проектів, які не можуть пробити собі дорогу самостійно чи то через брак ініціативи, чи через незацікавленість тих чи інших посадових осіб у їх підтримці та сприянні. Тому метою організації є акумуляція таких ініціатив та їх реалізація з допомогою місцевої влади. На наше переконання, тільки завдяки організованості можна досягти бажаного результату.


- Як це виглядатиме на конкретному прикладі?
- Скажімо мешканці того чи іншого будинку виявили ряд незручностей та недоліків в обслуговуванні житлово-комунальними службами будинку чи при будинкової території. Вони звертаються до нас і ми надаємо їм потрібну інформацію, здійснюємо організаційну роботу, допомагаємо у вирішенні тієї чи іншої проблеми.


- Зупиніться, будь ласка, на основних аспектах діяльності вашої організації.
- Аби реально впливати на економічне та соціальне життя у нашому регіоні, ми маємо намір брати участь у розробці та реалізації програм соціально-економічного розвитку, подавати відповідні проектні пропозиції місцевим органам виконавчої влади та місцевого самоврядування. Також сприятимемо розвитку підприємництва, в тому числі середнього та малого в плані усунення перешкод підприємницькій діяльності та мінімізації ризиків, пов’язаних з підприємництвом. Здійснюватимемо також співпрацю з міжнародними організаціями та іноземними об’єднаннями громадян області та України, налагоджуватимемо обмін досвідом та різноманітні форми співпраці. Разом з тим, сприятимемо залученню міжнародних та іноземних коштів у вигляді грантів та інших видів допомоги, зокрема цільової. Надзвичайно важливою є участь організації в процесі прийняття рішень державними органами та органами місцевого самоврядування.
Ще одним напрямком нашої роботи є допомога творчим молодим людям у реалізації їхніх проектів. Тернопіль – студентське місто, місто молоді. Наукові розробки, творчі проекти наших талановитих молодих людей повинні втілюватися в життя. Наука не повинна бути лише заради науки.
Словом, завдань перед нами стоїть чимало і вони повинні виконуватися.


- А хто може бути членом вашого Фонду?
- Це може бути ініціативна , активна, освічена особа, яка досягла 18-річного віку, має українське громадянство, визнає мету завдання та статут Фонду, сприяє їх реалізації.


- Чи буде допомагати організація, яку Ви очолюєте, своїм членам?
- Звичайно. Фонд має право виступати учасником цивільно-правових відносин, представляти і захищати свої законні інтереси та інтереси своїх членів у державних та громадських органах. 
- Осторонь політики залишатись не будете?


- В жодному разі. Досвід політичної діяльності є як у мене, так і у моїх колег.

Спілкувалася Світлана ВІТРОВА.