Невже нетбук зможе замінити дитині книгу?

Нещодавно була прикро вражена черговою новацією у галузі освіти - влада планує замінити звичайні шкільні підручники нетбуками - малогабаритними переносними комп'ютерами, що можуть бути підключені до мобільного інтернету. Вартість такого нетбуку складатиме від 2 тис.грн, причому витрати на придбання ляжуть на плечі батьків. Лише діти-сироти та відмінники зможуть отримати їх безкоштовно.
Звичайно, технічний прогрес не стоїть на місці, суспільство розвивається і вдосконалюється. Однак, чи можемо ми експериментувати на своїх дітях?

 


Розглядаючи комплексно дану пропозицію, можна, звичайно, виділити і позитивні моменти:
- держава заощадить більше 40 млн.грн. на друці підручників – згідна, але куди ж будуть спрямовані кошти за купівлю нетбуків – за кордон, скоріш за все в Китай, звідки доставлять низькоякісний товар;
- зменшаться фізичні навантаження учнів - але з підручниками цього теж можна уникнути, закупивши два комплекти книг – для дому і школи.

Негативу більше:
- у більшості дітей почнуться проблеми з зором - перебуваючи перед екраном протягом всього дня (і в школі, і вдома), неможливо бути здоровим;
- витрати батьків значно зростуть – одноразова покупка нетбука не гарантує того, що він буде використовуватися весь термін навчання – через 3-4 роки цей нетбук морально застаріє – доведеться купувати новий;
- дисципліна серед учнів знизиться – важко уявити, як зможуть вчителі проконтролювати, чим займається кожен учень на уроці, працюючи з нетбуком: переглядає матеріали заняття, дивиться фотографії, грає ігри чи щось інше?

Постає також питання: кого ми виховаємо – покоління людей, які ніколи в житті в руках не тримали книгу. КНИГУ – джерело знань! Ще Цицерон зазначав, що дім, в якому немає книг - все одно, що тіло без душі. Тож бережімо наших дітей!