Вирішувати - в раді, робити в окрузі!

Леся Колінець – кандидат в депутати Тернопільської міської ради по виборчому округу №29 (вул. В.Великого, бульв. Д.Вишневецького, П.Куліша, буд.4, 8, 10, 12)

Основним пріоритетом програми Лесі Колінець є вирішення соціально-економічних проблем тернополян через розвиток економіки міста, підтримку малого та середнього бізнесу, розробку інвестиційних та інноваційних програм. Через два роки бюджет проїдання стане бюджетом зростання! Як економіст і науковець, кандидат у депутати знає, як це зробити і доб’ється цього, незважаючи на світову економічну кризу та кризу в Україні. Про це, зокрема, вона і розповіла кореспонденту.

- Пані Лесю, Ви не тільки завжди оперативно реагуєте на звернення тернополян і вирішуєте їх нагальні проблеми, а й регулярно звітуєте перед ними про свою роботу. Люди про це знають. Але сьогодні Ви знову балотуєтесь кандидатом в депутати міської ради, тож поговоримо про заплановане. У першу чергу, що пропонуєте змінити в роботі самої ради?

 

- Не буду братися за якісь глобальні проблеми, а зосереджуся на початках на двох. Перше, потрібно забезпечити ліквідацію протягом трьох місяців черг у структурних підрозділах міської ради і комунальних закладах міста. Черги під кабінетами — це ознака корупції та некомпетентності управління. Друге, ініціюю створення при міській раді Наукової ради в складі провідних учених міста. Необхідно використати науковий потенціал для формування стратегічних напрямів розвитку регіону, залучення внутрішніх та зовнішніх інвестицій, впровадження наукових розробок.

 

- Ви економіст, отож які зрушення мають відбутися в сфері економіки міста?

 

- Необхідно сприяти підприємцям-виробникам, які відкривають нові робочі місця, шляхом зниження або повної ліквідації орендної плати за земельні ділянки та реформувати місцеву систему надання дозволів та ліцензій.

У бюджетній сфері, насамперед перед прийняттям бюджету на сесії міської ради, слід обов’язково запровадити  громадські слухання, що дасть можливість залучити спеціалістів та зацікавлених осіб із різних сфер діяльності та дозволить оптимізувати видатки бюджету. З іншого боку - встановити контроль громадськості за використанням коштів, які надходять до міського бюджету. Зупинити нецільове використання бюджетних коштів.

 

- Хвороба усіх міст - сфера житлово-комунального господарства. Не виняток і Тернопіль. Що Ви плануєте робити для покращення ситуації в цій сфері?

 

- Перш за все хочу зупинитися на проблемі доріг. Плануючи ремонт автомобільних доріг міста, більшу частину бюджетних коштів слід спрямовувати на капітальний ремонт, а не на поточний, так званий «ямковий». Причому, я буду наполягати на тому, щоб в умовах договорів з виконавцями обов’язково був включений пункт про гарантійне обслуговування відремонтованої дороги впродовж 10-15 років. Таким чином, зникне необхідність виділяти додаткові кошти на поточний ремонт на цих об’єктах. Це ж стосується і реалізації програми ремонту міжбудинкових проїздів і дворів.

З інших проблем житлово-комунального господарства максимально активізовуватиму прийняття врешті-решт рішення щодо вивезення та утилізації сміття, побудову сміттєпереробного заводу з залученням іноземних інвесторів, які успішно працюють у цій галузі. Ця тема уже всім набила оскомину і її треба вирішити раз і назавжди.

Піклуватимусь також про будівництво нових дитячих майданчиків, досвід у цій справі уже є.

- А що плануєте зробити безпосередньо у Вашому окрузі?

- Мною вже багато зроблено для мешканців. Так, на прохання жителів буд.3, що на бульв. Д.Вишневецького, проведено заміну водозапірної арматури на стояках холодного водопостачання та відновлено асфальтне покриття біля під’їздів. У будинку за адресою В.Великого, 7 доукомплектовано дитячий майданчик. Також зроблено ремонт покрівлі на бульв. П.Куліша,4 та багато іншого.

У перспективі – якісний ремонт міжбудинкових проїздів та дворів в мікрорайоні; облаштування зупинки на вул. В.Великого; забезпечення освітлення дворів; ремонт (оновлення) дитячих майданчиків та встановлення нових; ремонт ліфтів; ремонт спортивного майданчика на вулиці В.Великого. Сприятиму також прийняттю рішення щодо продовження тролейбусної лінії через вул. В.Великого, Курбаса, Морозенка, збільшенню маршрутів громадського транспорту.

Перед прийняттям важливих рішень у міській раді, я обов’язково проводитиму громадські слухання щодо цих питань на території округу і щомісячно звітуватиму перед громадою.

Андрій Владін